Dożynki Gminne 24 sierpnia 2014

„Za chleb powszedni, świeży, miękki,
Za wszystko co do chleba,
Za wodę czystą ze studzienki,
Co pot nasz zmywa,
Za rzek głębiny, morskie tonie,
Za słońce, księżyc i gwiazd kręgi,
Za dni słoneczne i dni ciemne,
Za noce jasne i tajemne,
Za słońca złotych blasków pęki,
Za chmurki białe na błękicie,
Za to cudowne, pełne życie
Składamy dzisiaj pokorne dzięki.”

Wierszem pełnym ciepła i nostalgii gości dożynkowych powitał dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Jedliczu.
Niesprzyjająca deszczowa aura już na samym początku popsuła scenariusz imprezy. Jednak nie wystraszyła delegacji wieńcowych, które jak co roku licznie uczestniczyły w dożynkach. Wieńce przez nich wykonane przyciągały wzrok kolorem, kształtem i kunsztem wykonania.
Po części oficjalnej można było zobaczyć i posłuchać występów lokalnych zespołów śpiewaczych- ,,Magnolia” z Podniebyla, ,,Jarzębiny” z Piotrówki oraz kapeli ludowej ,,Kamfinioki” oraz kapeli podwórkowej ,,Tońko” z Dynowa. Każdy z przyjemnością słuchał bojkowskich, ukraińskich piosenek w wykonaniu kapeli ,,Na Drabini” z Ukrainy.
Gościem specjalnym Dożynek w Jedliczu był zespół PodobaMiSię, który świetnie czuje się w swoim towarzystwie, bawi na scenie co zdecydowanie wpływa na pozytywny odbiór i porywa do zabawy .
Gminny Ośrodek Kultury w Jedliczu serdeczne podziękowania składa Jedlickiemu Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Jedliczu za pomoc logistyczną, Sklepowi HIT POL za udostępnienie przestrzeni reklamowej, Regionalnemu Centrum Kultur Pogranicza za wypożyczenie namiotu.