Zapraszamy na obchody Narodowego Święta Niepodległości

Burmistrz Gminy Jedlicze oraz Gminny Ośrodek Kultury w Jedliczu zapraszają mieszkańców na obchody 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Z okazji tego wyjątkowego święta w naszej gminie zaplanowano szereg wydarzeń.

Sobota 9 listopada godz. 18.00- Dwór Stojowskich w Jaszczwi
„Zakazane piosenki”
wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych  z 19 Drużyną Harcerską „Invictus” im. Józefa Piłsudskiego w Jaszczwi. W tym roku, ze względu na przypadającą rocznice wybuchu II wojny światowej, śpiewane będą pieśni właśnie z tego okresu.

Niedziela 10 listopada godz.18.00 – Sala Rafinerii Orlen Południe w Jedliczu
„Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”
– koncert patriotyczny, podczas którego wystąpią:
Chór Mieszany „Echo”, pod dyrekcją Marioli Rybczak – działający przy Związku Nauczycielstwa Polskiego i Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie. Występuje na krośnieńskich scenach od ponad 70 lat. Ma na swoim koncie liczne koncerty, udział w festiwalach, przeglądach w kraju i za granicą.

Maciej Janas – akompaniament
– Kapela Podwórkowa „Tanie Dranie” działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Jedliczu
– Martyna Jajeśniak i Wiktoria Żołna – uczennice Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Żarnowcu

Poniedziałek 11 listopada godz.11.00- Kościół Parafialny w Jedliczu
Uroczysta Msza Św. z udziałem pocztów sztandarowych. Przed mszą zaprezentują się laureaci gminnych eliminacji Powiatowego Konkursu Polskiej Pieśni Patriotycznej.
Po mszy złożenie kwiatów pod Pomnikiem Poległych w obronie Ojczyzny i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych przy wojskowej grochówce.

Serdecznie zapraszamy!