VI Przegląd Twórczości Artystycznej Szkół i Przedszkoli „PEGAZ”

Już po raz szósty przedszkolaki i uczniowie Szkół Podstawowych z terenu Gminy Jedlicze zaprezentowali swoje zdolności wokalne, taneczne i aktorskie podczas Przeglądu Artystycznego Szkół i Przedszkoli „PEGAZ”.
Tegoroczny przegląd odbył się 26 maja w dniu, w którym obchodzimy wyjątkową uroczystość – Dzień Mamy. Stąd występy dzieci i młodzieży nawiązywały do przypadającego właśnie tego dnia święta. Nie zabrakło wzruszających piosenek, wierszyków, tańców i oczywiście mnóstwa życzeń i całusów.
W pierwszej części wystąpiły dzieci z Samorządowego Przedszkola w Jedliczu oraz Jaszczwi.
Najmłodsi, jak co roku zachwycili wszystkich, a Jury w składzie: Robert Lenert –przewodniczący, Małgorzata Ginalska i Magdalena Skiba główną nagrodę przyznało przedszkolakom z Jedlicza za przedstawienie „Kocham Cię mamo”, a wyróżnienie przypadło przedszkolakom z Jaszczwi.

Samorządowe Przedszkole w Jedliczu

Przedszkole w Jaszczwi

W drugiej części Przeglądu zaprezentowali się uczniowie ze Szkół w Długiem, Dobieszynie, Jaszczwi, Moderówce, Piotrówce, Potoku, Żarnowcu oraz 11 Gromada Zuchowa ,”Laskowe Orzeszki” z Jedlicza.


Szkoła Podstawowa w Długiem

Szkoła Podstawowa w Dobieszynie

Zespół Szkolno- Przedszkolny w Jaszczwi

Szkoła Podstawowa w Moderówce

Szkoła Podstawowa w Piotrówce

Szkoła Podstawowa w Potoku

Zespół Szkolno- Przedszkolny w Żarnowcu

11 Gromada Zuchowa ,,Laskowe Orzeszki” z Jedlicza

 

Wyróżnienia powędrowały do Szkoły Podstawowej z Dobieszyna za oryginalne układy taneczne i Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Żarnowcu za nowoczesną wersję „Rzepki” opartą na motywach utworu Jana Brzechwy.
Pierwsze miejsce Jury postanowiło przyznać 11 Gromadzie Zuchowej ,,Laskowe Orzeszki” z Jedlicza, która przedstawiła „Zuchowy misz, masz”.
Wszystkim gratulujemy!
Serdecznie dziękujemy uczniom, nauczycielom i rodzicom za zaangażowanie i ogromny trud włożony w przygotowanie tego wspaniałego widowiska.