Uroczysta Gala na zakończenie XXV Konkursu Poezji Współczesnej autorstwa Bronisławy Betlej

Przesłuchania konkursowe XXV Konkursu Poezji Wspólczesnej autorstwa Bronisławy Betlej odbyły się 28 i 29 października, zaś uroczyste zakończenie jubileuszowej edycji tej imprezy odbędzie się w najbliższy piątek (15 listopada) o g. 17-ej w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Jedliczu (ul. Tokarskich 22). Rangę wydarzenia podnosi fakt, że konkurs honorowym Patronatem objęli Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch oraz Prezes Rzeszowskiego Oddziału Związku Literatów Polskich Mirosław Welz.

Na gali wystąpią wszyscy laureaci tegorocznego konkursu w wierszach, których interpretecje pozwoliły im w oczach jurorów zdobyć najwyższe uznanie. Będą też chwile wspomnień o nieżyjącej od przeszło dwóch lat poetce, które przedstawi jej córka, Elżbieta Betlej.

Oprawę muzyczną wydarzenia tworzyć będą Maria Lamers z Piwnicy św. Norberta w Krakowie, wokalistka, poetka, kompozytorka i malarka, wykładowca Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.

Wystąpi również utalentowana, młoda skrzypaczka Kinga Tutaj. Wstęp wolny, wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy. Organizatorem tej jubileuszowej edycji konkursu, podobnie zresztą, jak i wszystkich poprzednich, jest Gminny Ośrodek Kultury w Jedliczu.