Spotkanie Wigilijne w Podniebylu

Okres Bożego Narodzenia to wspaniały czas, w którym spotykamy się z najbliższymi osobami, w kręgu rodziny i przyjaciół. Taki właśnie rodzinny klimat panował podczas spotkania wigilijnego, które odbyło się w Domu Ludowym w Podniebylu 15 grudnia 2018r.
Przy dźwiękach kolęd, zaproszeni goście oraz mieszkańcy podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia. To wyjątkowe spotkanie pełne było radości i niespodzianek. Do wspólnego kolędowania zapraszały zespoły Magnolia i Jarzębina, dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Piotrówce i świetlicy opiekuńczo- wychowawczej w Podniebylu prowadzonej przez Panią Magdaleną Dąbrowską. Grupa obrzędowa „Dłużanki” z Długiego zaprezentowała scenki obyczajowe związane z tradycjami Bożego Narodzenia.
Spotkanie wigilijne uświetnili swoją obecnością: Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Zygmunt Ginalski, Sekretarz Gminy Jedlicze Barbara Korzeniowska, proboszcz Parafii w Kopytowej ks. dr Bronisław Wyczawski, ks. Jacek Pusztuk, Radna Rady Miejskiej w Jedliczu Józefa Uram oraz prezes OSP Podniebyle Michał Polak.
Ciepłe słowa należą się tym, którzy zorganizowali spotkanie i zadbali o bogactwo stołu, czyli Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Podniebylu, a w szczególności przewodniczącej koła i sołtys Pani Iwonie Ryczek. Dzięki ich pracy zebrani na sali goście mogli wspólnie spędzić czas, podzielić się swoimi przemyśleniami i poczęstować się pysznościami przygotowanymi specjalnie na tę wyjątkową uroczystość.
Współorganizatorem spotkania był Gminny Ośrodek Kultury w Jedliczu.