Spektakle teatralne dla dzieci

9 października br. Gminny Ośrodek Kultury w Jedliczu zaprosił najmłodszych na dwa przedstawienia teatralne w wykonaniu aktorów teatru Krak-Art z Krakowa. Uczniowie trzecich klas ze Szkoły Podstawowej w Jedliczu obejrzeli spektakl pt. „Pinokio”, a przedszkolaki z Samorządowego Przedszkole w Jedliczu bajkę pt. ”Piraci i skarb pustyni”. Niezwykła scenografia, piękna autorska muzyka, doskonałe, kolorowe stroje i rekwizyty stworzyły atmosferę nauki i rozrywki z mnóstwem wrażeń artystycznych.
Przedstawienie teatralne „Pinokio” przybliżyło młodym widzom historię drewnianego pajacyka, który marzy o jednym: chce zostać prawdziwym chłopcem. Pinokio jest też żądny przygód, chce poznać świat i nie bacząc na swojego „nowego” tatę – ucieka z domu. Chłopiec na swej drodze spotyka różne postaci: dyrektora cyrku, lisa, rozbójnika i wróżkę. Pinokio, dzięki swej wędrówce i przeżytym przygodom dowiaduje się wraz z widzami, że starszych należy słuchać, prawda zawsze wyjdzie na jaw, a miłość jest najważniejsza.
Główna bohaterka bajki „Piraci i skarb pustyni” to dziewczynka o imieniu Kostka, która trafia na statek piracki, którym dowodzi słynny Kapitan Jack. Wspólnie wyruszają do Egiptu, aby tam odnaleźć wielki skarb zwany Diamentem Nilu. Nasi bohaterowie na swej drodze spotykają tajemnicze postaci i przeżywają liczne przygody. Kolorowe kostiumy oraz szanty i żargon żeglarski przeniosły widzów na statek piracki. Dzieci dowiedziały się, że największym skarbem dla człowieka jest miłość i przyjaźń.
Artyści angażowali małych widzów do aktywnego uczestnictwa w przedstawieniu, do wspólnego tańca, śpiewania i klaskania.
Przedstawienia odbyły się z zachowaniem reżimu sanitarnego.