„Skarb to nie tylko złoto”- teatrzyk dla dzieci

Gminny Ośrodek Kultury w Jedliczu serdecznie zaprasza dzieci
na przedstawienie pod tytułem: „Skarb to nie tylko złoto”
w wykonaniu Teatru Blaszany Bębenek.

11 lutego 2019 r.(poniedziałek)
sala Gminnego Ośrodka Kultury w Jedliczu
wstęp wolny

„Skarb to nie tylko złoto”
Jest to wesoła i wciągająca historia dwójki krasnali, którzy na polecenie króla wyruszają do lasu, aby odnaleźć roślinę potrzebną do sporządzenia mikstury, która pomoże w wypędzeniu dokuczliwych nietoperzy z zamku. Okazuję się, że czekają ich tam zabawne, czasem niebezpieczne oraz pouczające przygody, a z pomocą dzieci, które uwalniają krasnala z pajęczej sieci udaje im się szczęśliwie zakończyć swoją podróż. Spektakl przybliża widzom czym jest prawdziwa przyjaźń oraz dlaczego należy słuchać starszych od siebie osób i nie ufać nieznajomym.

W przedstawieniu wykorzystane są znane wszystkim dzieciom piosenki jak także autorski utwór zaśpiewany na żywo. Widzowie oprócz wspólnego tańca i śpiewu mogą wziąć udział w ratowaniu krasnali przed niebezpieczeństwem oraz wspólnym poszukiwaniu rośliny. Wykorzystano także zmieniającą się kurtynę oraz unikalne stroje uszyte specjalnie na potrzeby bajki.

Scenariusz powstał w oparciu o współpracę ze scenarzystami szkoły Andrzeja Wajdy w Warszawie oraz wydziału scenariopisarstwa Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.

Postaci: Krasnoludek Baltazar, krasnoludek Trucuś, król krasnali, pająk, zbój i animowana pacynka żaby.

Czas trwania spektaklu: 40 minut
(źródło:http://blaszanybebenek.pl/przedstawienia/skarb-to-nie-t/)