Prezentacje Młodych Artystów- podsumowanie roku artystycznego 2017/2018

Tegoroczne podsumowanie zajęć artystycznych, odbywających się w Gminnym Ośrodku Kultury w Jedliczu w roku 2017/2018 odbyło się 17 czerwca, tradycyjnie w sali widowiskowej Rafinerii Orlen Południe w Jedliczu. Uczestnicy zajęć przedstawili całoroczny dorobek swojej pracy. Prezentacje Młodych Artystów z dumą oglądali tłumnie przybyli tego dnia rodzice, dziadkowie, przyjaciele, zaproszeni goście i mieszkańcy gminy.
Na scenie zaprezentowali się uczniowie Ogniska Muzycznego pod czujnym okiem instruktorów Waldemara Moskala i Jana Radonia. Publiczność mogła wysłuchać utworów klasycznych, jak i współczesnych zagranych na różnych instrumentach min. gitarze, keyboardzie, akordeonie, saksofonie i trąbce.


Ciepło przyjęte zostały występy młodych solistów ze Szkółki Wokalnej prowadzonej przez instruktora Jana Radonia. Radość śpiewania i perfekcyjne przygotowanie wokalistów nagrodzone zostało gromkimi brawami.


Z kolei występy zespołów tanecznych: Biedroneczki, Roztańczona Paczka i Szasse prowadzonych przez instruktora Magdalenę Skibę spotkały się tradycyjnie z ogromnym aplauzem i zachwytem publiczności. Oprócz występów zespołów można było zobaczyć solówki i duety.


Na scenie zaprezentowały się również uczestniczki zajęć taneczno –ruchowych, które udowodniły, że realizować swoje pasje i zainteresowania można w każdym wieku.


Słowa podziękowań za całoroczny trud i zaangażowanie skierowała do dzieci, młodzieży, rodziców i instruktorów Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik. Wręczyła również pamiątkową statuetkę dla odchodzącej z zespołu Szasse Dobromirze Sochackiej, która dziesięć lat przetańczyła w Gminnym Ośrodku Kultury w Jedliczu, biorąc udział w licznych przeglądach i konkursach tanecznych.


Nie zabrakło występów gości, zaproszonych specjalnie na ten koncert. Na scenie zaprezentowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Piotrówce i Dobieszynie.


Już dzisiaj zapraszamy wszystkich chętnych, tych młodszych i tych starszych, do uczestnictwa w zajęciach artystycznych Gminnego Ośrodka Kultury w Jedliczu od września.