Powiatowy Konkurs Plastyczny „Moje Boże Narodzenie”

Już po raz kolejny Starostwo Powiatowe w Krośnie wspólnie z Gminą Jedlicze i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Jedliczu zorganizowało konkurs plastyczny pt. „Moje Boże Narodzenie”.

Uroczysty finał odbył się 8 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Jedliczu, w którym udział wzięli: starosta krośnieński Jan Pelczar, burmistrz gminy Jedlicze Jolanta Urbanik, przewodniczący Rady Miejskiej w Jedliczu Piotr Woźniak, wójt gminy Chorkówka Grzegorz Węgrzynowski oraz zaproszeni goście, dyrektorzy szkół i placówek kulturalnych, nauczyciele, opiekunowie i rodzice.

Oprawę artystyczną nawiązującą do tematu konkursu przygotowali uczniowie z Zespołu Szkolno –Przedszkolnego w Żarnowcu, pod kierunkiem Kariny Owoc.

Nagrody i wyróżnienia przyznano w trzech kategoriach wiekowych.

Szkoły Podstawowe klasy I – III

I m-ce – Julia Pęcak – SP Faliszówka

II m-ce – Karol Leżoń – SP Lubatówka

III m-ce – Jakub Pitrus – SP Posada Górna

Wyróżnienia: Dawid Jaskółka – SP Piotrówka; Lena Trybus – SP Piotrówka; Zuzanna Gąsior – SP Piotrówk; Lena Penar – SP Posada Górna; Oliwia Grysztar – SP Posada Górna; Nadia Serocka – SP Kopytowa; Nadia Janik – SP Kopytowa; Zofia Ostalecka – SP Potok

Szkoły Podstawowe klasy IV – VI

I m-ce – Piotr Fiałkiewicz – SP Chorkówka

I m-ce – Martyna Białogłowicz – SP Lubatówka

II m-ce – Mikołaj Sikorski – SP Wróblik Szlachecki

III m-ce – Izabela Gęsiak – SP Chorkówka

wyróżnienie – Iwona Czenczek – SP Chorkówka; Zuzanna Krzywda – SP Chorkówa; Agata Adam – SP Miejsce Piastowe; Wiktoria Kołacz – SP Wrocanka.

Szkoły Podstawowe klasy VII-VIII

I m-ce Dominika Bondaronek – SP Moderówka

II m-ce Tomasz Torba – SP Kopytowa

III m-ce Kacper Paluch – SP Faliszówka

Wyróżnienia: Grzegorz Torba – SP Kopytowa; Damian Krzywda – SP Kopytowa; Oliwia Inglot – SP Zalesie; Julia Warchoł – SP Zalesie.