„Obrachunki Fredrowskie, czyli Fredro po męsku”

27 października br. na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Jedliczu wystąpili krakowscy i rzeszowscy aktorzy, którzy pokazali damsko-męskie potyczki w klasycznym, fredrowskim wydaniu. Scenariusz spektaklu teatralnego „Obrachunki Fredrowskie, czyli Fredro po męsku, stworzony przez reżyserkę Agnieszkę Baranowską, łączył w sobie najbardziej znane sceny z licznych komedii Fredry takich jak „Zemsta”, „Śluby panieńskie”, „Damy i huzary” czy „Zrzędność i przekora”.

IMG_2746

Spektakl w wykonaniu „Teatru Bez Rzędów” doskonale wpisał się w obchodzony właśnie Rok Fredrowski.

IMG_2729

Teatr Bez Rzędów to grupa teatralna skupiająca młodych twórców, którzy na co dzień realizują się w teatrach i innych instytucjach kultury w całej Polsce. Twórców, którzy obok codziennego obcowania ze sceną spotykają się, by wspólnie tworzyć… teatr. Teatr niezwykły, bo będący wypadkową doświadczeń i emocji kolekcjonowanych w przeróżnych miejscach i środowiskach.

IMG_2710 IMG_2711 IMG_2716 IMG_2736 IMG_2739