Noworoczny Konkurs Kolęd i Pastorałek 2018

Tradycyjnie w okresie świąteczno- noworocznym uczniowie z terenu gminy Jedlicze mają możliwość zaprezentowania swoich talentów wokalnych w Noworocznym Konkursie Kolęd i Pastorałek.
Przez dwa styczniowe dni w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Jedliczu rozbrzmiewały, więc najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki.
20 stycznia na scenie zadebiutowały przedszkolaki z: Samorządowego Przedszkola w Jedliczu, Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Jaszczwi, Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Żarnowcu, Szkoły Podstawowej w Piotrówce i Dobieszynie oraz Punktu Przedszkolnego „Kraina Szczęścia” w Jaszczwi.
Młodych artystów oceniała komisja w składzie: Władysław Niżnik- nauczyciel muzyki oraz Stefan Pasterczyk- założyciel i muzyk wielu zespołów muzycznych. Jury przyznało:
I miejsce– Mai Bobusi z Samorządowego Przedszkola w Jedliczu
II miejsce – Emilii Fortunie z Punktu Przedszkolnego „Kraina Szczęścia” w Jaszczwi
III miejsce– Mikołajowi Majewskiemu z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Jaszczwi
oraz pięć wyróżnień: Magdalenie Furmańskiej z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Żarnowcu, Magdalenie Hagel ze Szkoły Podstawowej w Dobieszynie, Klarze Dziura ze Szkoły Podstawowej w Dobieszynie, Lenie Pilch z Samorządowego Przedszkola w Jedliczu oraz Szymonowi Sysoł z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Jaszczwi.

Drugiego dnia w konkursie zaprezentowali się uczniowie klas I- III, IV- VI Szkół Podstawowych oraz klasy VII SP i gimnazjum.
W kategorii klas I- III Szkoły Podstawowej jury w składzie: Władysław Niżnik- przewodniczący, Stefan Pasterczyk oraz Zygmunt Jerzyk- zastępca Dyrektora GOK w Jedliczu przyznało:
I miejsce – Amelii Kłosowicz ze Szkoły Podstawowej w Jedliczu
II miejsce – Roksanie Fejkiel ze Szkoły Podstawowej w Dobieszynie
III miejsce– Dominice Kudroń ze Szkoły Podstawowej w Jedliczu
Wyróżnienia: Sara Penar Szkoła Podstawowa w Dobieszynie, Karolina Karol z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Żarnowcu, Liliana Guberniak Szkoła Podstawowa w Jedliczu, Nikola Ciupa z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Żarnowcu oraz Milena Gancarz ze Szkoły Podstawowej w Jedliczu.


W kategorii klas IV- VI Szkoły Podstawowej przyznano:
I miejsce Karolinie Turek ze Szkoły Podstawowej w Dobieszynie
II miejsce Nadii Głowackiej ze Szkoły Podstawowej w Jedliczu
III miejsce Oliwii Garbacik ze Szkoły Podstawowej w Długiem
Wyróżnienia otrzymały: Oliwia Jucha z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Jaszczwi, Julia Skóra z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Żarnowcu, Wiktoria Bołoz ze Szkoły Podstawowej w Jedliczu, Aleksandra Janik ze Szkoły Podstawowej w Długiem.

Na zakończenie zmagań konkursowych kolędy i pastorałki zaśpiewali uczniowie klasy VII Szkoły Podstawowej oraz gimnazjum.
I miejsce jednogłośnie jury przyznało Julii Bondaronek ze Szkoły Podstawowej w Moderówce
II miejsce wyśpiewała Martyna Szot ze Szkoły Podstawowej w Jedliczu
a III miejsce Karolina Bołoz również ze Szkoły Podstawowej w Jedliczu
Wyróżniono: Dominika Mroza ze Szkoły Podstawowej w Piotrówce oraz Dominikę Syrek ze Szkoły Podstawowej w Jedliczu.

Nagrodzeni otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz ręcznie robione i malowane ceramiczne anioły.
Podczas Konkursu Kolęd i Pastorałek wręczono również nagrody za Konkurs Plastyczny „Świąteczne anioły”.
Wszystkim serdecznie gratulujemy!