Noworoczny Konkurs Kolęd i Pastorałek 2019

W dniach 12 – 13 stycznia br. w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Jedliczu rozbrzmiewały najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Swoje zdolności wokalne zaprezentowało blisko 100 wykonawców w czterech kategoriach wiekowych ze szkół i przedszkoli z terenu Gminy Jedlicze.
12 stycznia na scenie zadebiutowały przedszkolaki z: Samorządowego Przedszkola w Jedliczu, Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Jaszczwi, Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Żarnowcu, Oddziałów Przedszkolnych Szkoły Podstawowej w Piotrówce i Dobieszynie, Niepublicznego Przedszkola Sióstr Michalitek w Jedliczu oraz Punktu Przedszkolnego „Kraina Szczęścia” w Jaszczwi.
Młodych artystów oceniała komisja w składzie: Władysław Niżnik- nauczyciel muzyki, Jan Radoń – instruktor ds. muzyki GOK Jedlicze i Katarzyna Kubal – pracownik GOK Jedlicze.
I miejsce wyśpiewał Jan Janocha z Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Dobieszynie,
II miejsce jury przyznało Nadii Lichoń z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Jaszczwi, a
III miejsce zajęli Magdalena Bobusia z Punktu Przedszkolnego „Kraina Szczęścia” w Jaszczwi oraz Szymon Ciupa z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Żarnowcu. Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia i drobne upominki.

Drugiego dnia konkursu zaprezentowali się uczniowie klas I- III, IV- VI Szkół Podstawowych oraz klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej i gimnazjum.
W kategorii klas I- III Szkoły Podstawowej jury w składzie: Władysław Niżnik- przewodniczący, Zygmunt Jerzyk- zastępca Dyrektora GOK w Jedliczu oraz Katarzyna Kubal przyznało:
I miejsce  Milenie Gancarz ze Szkoły Podstawowej w Jedliczu oraz Oliwii Luli również ze Szkoły Podstawowej w Jedliczu
II miejsce Milenie Gabor ze Szkoły Podstawowej w Piotrówce
III miejsce Emilii Trznadel również ze Szkoły Podstawowej w Piotrówce
Wyróżnienia otrzymali: Dawid Kowalczyk ze Szkoła Podstawowa w Długiem, Nikola Ciupa i Karolina Karol z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Żarnowcu, Milena Frączek ze Szkoły Podstawowej w Piotrówce, Maja Warchoł ze Szkoły Podstawowej w Moderówce, Szymon Michalski, Julia Kozioł ze Szkoły Podstawowej w Dobieszynie, Paulina Kocur i Amelia Kłosowicz ze Szkoły Podstawowej w Jedliczu.


Nagrody zwycięzcom i wyróżnionym wręczyła Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik.


W kategorii klas IV- VI Szkoły Podstawowej przyznano:
I miejsce Martynie Jajeśniak z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Żarnowcu
II miejsce Magdalenie Okrzesa z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Jaszczwi i Wiktorii Żołnie z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Żarnowcu
III miejsce Wiktorii Stefanik ze Szkoły Podstawowej w Jedliczu
Wyróżnienia otrzymały: Wiktoria Bołoz ze Szkoły Podstawowej w Jedliczu, Nikola Szczęsny i Oliwia Jucha z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Jaszczwi, Marcel Werner z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Żarnowcu, Roksana Fejkiel, Dominika Kozioł, Alan Dubis i Zuzanna Wiśniowska ze Szkoły Podstawowej w Dobieszynie.


Na zakończenie zmagań konkursowych kolędy i pastorałki zaśpiewali uczniowie klasy VII, VIII Szkoły Podstawowej oraz gimnazjum.
I miejsce jury przyznało Karolinie Turek ze Szkoły Podstawowej w Dobieszynie i Dominikowi Jaśkiewiczowi ze Szkoły Podstawowej w Jedliczu
II miejsce wyśpiewała Sandra Ziomek ze Szkoły Podstawowej w Jedliczu
a III miejsce Justyna Twaróg z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Jaszczwi
Wyróżniono: Amelię Wojtowicz ze Szkoły Podstawowej w Długiem, Wioletę Sysoł ze Szkoły Podstawowej w Piotrówce i Dominikę Piterak z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Jaszczwi


Podczas Konkursu Kolęd i Pastorałek wręczono również nagrody za Konkurs Plastyczny „Świąteczne anioły”, na który wpłynęło 154 prace. Jury przyznało następujące nagrody:
klasy I-III
I miejsce – Wiktoria Kłosowicz – SP Jedlicze
II miejsce – Milena Malik – SP Jedlicze
III miejsce – Nikola Ciupa – ZSP Żarnowiec

wyróżnienia:

1. Magdalena Furmańska – ZSP Żarnowiec
2. Maciej Bargieł – SP Potok
3. Hubert Łątka – SP Dobieszyn
4. Jan Wietecha – SP Jedlicze
5. Aleksander Burek – ZSP Jaszczew
6. Szymon Michalski – SP Dobieszyn
7. Zuzanna Zagórska – SP Jedlicze
8. Julia Michalewicz -ZSP Żarnowiec
9. Lena Pilch – SP Jedlicze
10. Martyna Gąsior – ZSP Żarnowiec
11. Milena Frączek – SP Piotrówka
12. Oliwia Mikosz – SP Potok
13. Maja Kiełtyka – SP Jedlicze
14. Zuzanna Rajs – SP Piotrówka

klasy IV – VI

I miejsce – Michał Tuleja – SP Jedlicze
II miejsce – Bartosz Wasłowicz – ZSP Żarnowiec
III miejsce – Mikołaj Wrona – SP Jedlicze

wyróżnienia:
1. Emilia Majchrzak – SP Jedlicze
2. Jan Wojdyło – ZSP Żarnowiec
3. Kamil Baran – SP Jedlicze
4. Natalia Sanocka – SP Jedlicze
5. Anna Kubit – ZSP Żarnowiec
6. Sebastian Kret – SP Jedlicze
7. Zuzanna Wiśniowska – SP Dobieszyn
8. Wojciech Ast – ZSP Żarnowiec
9. Maciej Kubacki – SP Piotrówka
10. Zuzanna Gorzelniowska – SP Dobieszyn

klasy VII -VIII oraz III Gimnazjum

I miejsce – Wiktoria Klekot – SP Jedlicze
II miejsce – Marlena Pasieka – ZSP Jaszczew
III miejsce – Katarzyna Haniebnik – SP Jedlicze

wyróżnienia :

1. Jakub Frączek – SP Piotrówka
2. Aleksandra Wiewiórska – SP Jedlicze
3. Aleksandra Lubaś – SP Jedlicze

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym!