Noc z Łukasiewiczem

Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce przy współudziale Gminy Jedlicze i Gminnego Ośrodka Kultury zorganizowało w dniu 18 maja Noc Muzeów. Oprócz wyjątkowo urokliwego nocnego zwiedzania tego niezwykłego obiektu przygotowano również inne atrakcje. Z pewnością głównym wydarzeniem tegorocznej Nocy Muzeów była plenerowa projekcji filmu Adama Bogdana Miszczaka „Łukasiewicz Nafciarz Romantyk”.
Wydaje się czymś naturalnym, że nie sposób znaleźć bardziej odpowiedniejszej scenerii do pokazania filmu o Ignacym Łukasiewiczu, niż muzeum w Bóbrce. Zarówno osoba, jak i miejsce są ze sobą w sposób oczywisty związane. To tutaj przecież rodził się przemysł naftowy, a Łukasiewicz był jego głównym twórcą. Trudno się, zatem dziwić, że jest też patronem tego obiektu.
W ten sobotni wieczór przewidziano trzykrotną projekcję filmu, którego producentem jest jedliczanin A.B. Miszczak. Każda z tych projekcji cieszyła się wyjątkowym zainteresowaniem licznie przybyłych do Bóbrki widzów. A oglądanie filmu „Łukasiewicz Nafciarz Romantyk” obok urządzeń naftowych, na których pracował jego bohater było dla kilkuset widzów przeżyciem wyjątkowym.
Na tej jednej Nocy Muzeów nie kończy się współpraca Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce i Gminnego Ośrodka Kultury w Jedliczu. Oba ośrodki mają dalsze wspólne plany i niebawem realizować będą kolejne przedsięwzięcia.