KONCERT ZIMOWY W KOŚCIELE PARAFIALNYM W JEDLICZU

Proboszcz Parafii pw. św. Antoniego w Jedliczu, Burmistrz Gminy Jedlicze oraz Gminny Ośrodek Kultury w Jedliczu zapraszają na Koncert muzyki organowej, który odbędzie się 31 stycznia w niedzielę w Kościele Parafialnym w Jedliczu.

W programie wokalno- instrumentalnym:

1. Anonim Adeste Fideles
2. A. Vivaldi Zima (cz. II)
3. Anonim XVIw Gloria
4. J.Ch. Bach Symfonia B-dur
5. A. Adam Cantiqe de Noel
6. J. Stanley Voluntary VIII a-moll
7. J.S.Bach Chorał Wachet auf,ruft uns die Stimme
8. J Maklakiewicz -Święta Panienka Syna usypiała
9. J.Stanley Trumpet Voluntary D-dur
10. M.Lorenc Awe Maria
11. F.Chopin Nokturn Es-dur
12. Z.Noskiwski Witaj gwiazdko złota
13. J. Alain Litania
14. G.F.Haendel Joy to the World

Wystapią:
Marek Gąsior- absolwent Akademii  Muzycznej w Warszawie (Organy).
W organmistrzostwie pracuje od 2007 roku (własna firma ), specjalizuje się w intonacji organów zarówno nowych jak i odtwarzania brzmienia starych instrumentów w różnych stylach .
Cały dorobek to ponad 100 instrumentów, z których część znajduje się  pod stałą opieką m.in. nasze jedlickie organy, które Pan Marek Gąsior remontował 3 lata temu.

Edward Madej – edukację muzyczną rozpoczął w 1972 r., w Szkole Muzycznej w Jaśle, pod kierunkiem prof. Władysława Świstaka. W roku 1978 w Państwowej Szkole Muzycznej II st. w Rzeszowie, w klasie saksofonu, uzyskał dyplom z wyróżnieniem.
Dyplom Akademii Muzycznej w Krakowie uzyskał w 1983 roku w klasie saksofonu prof. Mariana Lato.
W latach 1983 – 2000 pracował w kraju i zagranicą, jako muzyk orkiestr rozrywkowych. Od 2000 r. jest pedagogiem nauki gry na saksofonie w Zespole Szkół muzycznych nr 1 w Rzeszowie a od 2005 r. również w Jaśle. Oprócz działalności pedagogicznej prowadzi szeroką działalność koncertową na terenie całego kraju. Występował m.in. w Kłodzku, Polanicy Zdrój, Ełku, Świętej Lipce, Rzeszowie, Warszawie. W 2002 r. założył i prowadzi kwintet saksofonowy SAXYMA, z którym z powodzeniem koncertuje.

Stanisława Mikołajczyk – Madej – absolwentka Wydziału Wokalno – Aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie, stopień doktora sztuki muzycznej w zakresie dyscypliny artystycznej – wokalistyka uzyskała w 2003 roku na Akademii Muzycznej w Katowicach.
Pedagog śpiewu solowego na Wydziale Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, Akademii Muzycznej w Krakowie, w Zespole Szkół Muzycznych Nr 1 w Rzeszowie, w Prywatnej Szkole Muzycznej w Jaśle.
Jej uczniowie i studenci, są laureatami krajowych i zagranicznych konkursów wokalnych.
Swoją działalność artystyczną rozpoczęła w Operze Krakowskiej. Jako solistka wykonuje muzykę oratoryjną i kameralną. Ma w swoim dorobku wiele koncertów w kraju i za granicą m.in. Litwa ,Austria, Włochy, Ukraina, Bułgaria. Współpracuje z Radiem Rzeszów i Orkiestrą Kameralną Filharmonii Rzeszowskiej.
W 2012 roku otrzymała honorową odznakę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP „Zasłużony dla Kultury Polskiej”,w 2013 roku odznaczona przez Prezydenta RP Złotym Medalem za długoletnią służbę, w 2015 za działalność pedagogiczną i artystyczną otrzymała nagrodę Prezydenta Miasta Rzeszowa.
Aktywnie działa w Studium Operowym w Rzeszowie.