Koncert organowy Pawła Wróbla z okazji 100- lecia odzyskania niepodległości

23 września 2018 r. w kościele p.w. św. Antoniego w Jedliczu odbył się koncert muzyki organowej z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Wykonawcą koncertu był znakomity muzyk – organista pochodzący z Jedlicza – Paweł Wróbel. Artysta Ukończył Zespół Szkół Muzycznych im. I.J. Paderewskiego w Krośnie w klasie organów Zbigniewa Sierpińskiego. Studiował kolejno pod kierunkiem prof. Andrzeja Chorosińskiego w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, prof. Jona Laukvika w Hochschule für Musik w Stuttgarcie oraz prof. Gunthera Rosta w Universität für Musik w Grazu. W roku 2012 uzyskał tytuł doktora sztuki muzycznej w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.

W swoim repertuarze posiada komplet dzieł organowych J. Brahmsa, N. Bruhnsa, C. Francka, R. Schumanna oraz wszystkie sonaty organowe A.G. Rittera. W ramach swojej działalności koncertowej występował w Anglii, Danii, Austrii, Słowacji, Czechach, Niemczech, Szwajcarii, Litwie, Stanach Zjednoczonych oraz Polsce. Jest On członkiem międzynarodowego stowarzyszenia organistów American Guild of Organists w Nowym Jorku.(żródło: www.rota-jedlicze.pl)
Podczas niedzielnego koncertu można było wysłuchać znakomitych dzieł słynnych kompozytorów m.in. Jana Sebastiana Bacha, Fryderyka Chopina, Dietricha Buxtehude. Nie zabrakło utworów znakomitego organisty Mieczysława Surzyńskiego – bez wątpienia najwybitniejszego przedstawiciela romantycznego nurtu w polskiej muzyce organowej.

Tego wieczoru pieśni patriotyczne zaprezentowała Szkółka Wokalna działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Jedliczu pod kierunkiem Jana Radonia.

Koncert prowadziła Iwona Tylka.