INNE OBLICZE BIAŁORUSI

Zapraszamy na wystawę fotografii Jana Wojciecha Wrońskiego „Inne oblicze Białorusi. Podróż po Białorusi śladami polskich kościołów Michalitów”. Wystawę można oglądać  w Szkole Ludowej  w Żarnowcu od wtorku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00. Zdjęcia powstały podczas wycieczki po zachodniej i centralnej Białorusi pod przewodnictwem księdza Krzysztofa Poświaty.

100_7244

Prezentują Mińsk, Grodno, Nowogródek z pamiątkami po Adamie Mickiewiczu, ruiny dworu Elizy Orzeszkowej w Bohatyrowiczach z położonym w pobliżu grobem Jana i Cecylii, muzeum Czesława Niemena w Starych Wasyliszkach oraz pałace Radziwiłłów w Nieświerzu i Mirze. Na zdjęciach można podziwiać świątynie katolickie i cerkwie prawosławne tamtejszych okolic, których cechą charakterystyczną jest współistnienie tych dwóch religii na jednym obszarze od wieków.

100_7245

JanWojciech Wroński- ur. w 1958 roku w Jędrzejowie. Z Krosnem związany od 1984 roku. Po ukończeniu Wydziału Lekarskiego na Akademii Medycznej w Krakowie rozpoczął pracę w Szpitalu Wojewódzkim w Krośnie i pracuje w nim nadal. Jest chirurgiem onkologiem,      w 2006 roku uzyskał stopień naukowy doktora nauk medycznych na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Pełni funkcję Ordynatora Oddziału Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej   i Naczyniowej w Wojewódzkim Szpitalu Podkarpackim im. Jana Pawła II w Krośnie. Przemierzył całą Europę, a ostatnio odbył ciekawe podróże do Chin, Tybetu, Nepalu, Indii,Meksyku, Gwatemali, Belize, Wietnamu, Laosu i Kambodży.

100_7246