Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek 2021 online – WYNIKI

Kolędowanie to piękna polska tradycja, która zbliża ludzi, buduje więzi, daje poczucie bliskości i wspólnoty. W dobie pandemii, kiedy nie możemy spotkać się razem i pośpiewać w Gminnym Ośrodku Kultury, zachęcaliśmy do kolędowania online.
Mimo nietypowej formy nie zabrakło chętnych do kultywowania jednego z najpiękniejszych polskich zwyczajów.
Swoje umiejętności wokalne oraz instrumentalne zaprezentowali uczniowie z klas I –VIII Szkoły Podstawowej oraz przedszkolaki. Wszystkim, biorącym udział w konkursie, należą się wyrazy uznania za zaangażowanie oraz pracę włożoną w przygotowanie występów.
Konkurs odbył się pod Patronatem Burmistrza Gminy Jedlicze.
Jury pod przewodnictwem Jana Radonia – instruktora muzyki w GOK Jedlicze oceniało dobór utworu do możliwości wokalnych, znajomość tekstu, stopień trudności utworu, poczucie rytmu, emisję głosu oraz wrażenia artystyczne.
Po wysłuchaniu dostarczonych nagrań komisja postanowiła przyznać nagrody:

Kategoria Przedszkola:
I miejsce – Jan Bienia ZSP Żarnowiec
II miejsce – Magdalena Bobusia ZSP Jaszczew
III miejsce – Milena Peszko – SP Dobieszyn

Wyróżnienia:
Aleksander Jucha Punkt Przedszkolny „Kraina Szczęścia” Jaszczew
Amelia Bożek Punkt Przedszkolny „Kraina Szczęścia” Jaszczew
Anita Furtek Samorządowe Przedszkole w Jedliczu
Daria Abram Samorządowe Przedszkole w Jedliczu
Julia Urbanik Samorządowe Przedszkole w Jedliczu
Oliwia Klekot – Punkt Przedszkolny „Kraina Szczęścia” Jaszczew
Patrycja Targ Samorządowe Przedszkole w Jedliczu
Tymoteusz Szubra ZSP Żarnowiec
Zuzanna Płonka Samorządowe Przedszkole w Jedliczu

Kategoria klasy I-III SP:
I miejsce – Szymon Ciupa ZSP Żarnowiec
II miejsce– Nikola Piotrowska ZSP Jaszczew
III miejsce – Joanna Stareńczak SP Potok

Wyróżnienia:
Aleksandra Szlachta SP Potok
Emilia Łątka SP Dobieszyn
Emilia Michalska SP Potok
Franciszek Styś SP Potok
Kamila Nycz ZSP Żarnowiec
Lena Pilch SP Jedlicze
Maria Bodaszewska SP Jedlicze
Oliwia Jaskółka SP Piotrówka

Kategoria klasy IV – VI:
I miejsce – Nikola Ciupa ZSP Żarnowiec
II miejsce – Milena Frączek SP Piotrówka
II miejsce – Oskar Zygmunt – śpiew, Antoni Gęsiak – akompaniament- SP Jedlicze
III miejsce – Sara Penar SP Dobieszyn
III miejsce – Zuzanna Wiśniowska SP Dobieszyn

Wyróżnienia:
Julia Łucka SP Jedlicze
Dawid Kowalczyk SP Długie
Eliza Uram SP Piotrówka
Emilia Ochała SP Jedlicze
Lena Czechowicz SP Jedlicze
Nadia Targ SP Potok
Natalia Dunaj SP Piotrówka
Maja Waliszko SP Dobieszyn

Kategoria klasy VII – VIII
I miejsce Wiktoria Stefanik SP Jedlicze
II miejsce Kamila Bełch SP Moderówka
III miejsce Zofia Sanocka SP Piotrówka

Bardzo dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym za przygotowanie uczniów do występów oraz wszystkim uczestnikom konkursu!
Osoby nagrodzone i wyróżnione otrzymują dyplomy i nagrody rzeczowe, które można odebrać w Gminnym Ośrodku Kultury w Jedliczu.