Dzień Dziecka z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Jedliczu

Pewnego zupełnie zwykłego wtorku lub czwartku, a może innego równie zwyczajnego dnia tygodnia, w mieście ani za dużym ani za małym –takim ot w sam raz, wydarzyła się zupełnie niezwykła historia.

Pewna dziewczynka postanowiła wrócić sama ze szkoły do domu. I to ma być ta niezwykła historia? – zapytacie może. Ależ skąd! Choć dla naszej bohaterki miał być to zupełnie wyjątkowy, bo pierwszy samodzielny spacer przez miasto, stanowił on jednak dopiero początek całej serii niezwykłych, a czasem także trochę strasznych i niebezpiecznych wydarzeń. Bo chociaż dziewczynka otrzymała na drogę od swoich rodziców wiele dobrych rad i przestróg, zapomniała o nich zaraz za pierwszym rogiem ulicy. Nie tylko zaczęła rozmowę z nieznajomym, ale także dała się wciągnąć w śœwiat tajemniczej gry. Wkrótce przekonała się, że została w niej uwięziona. Jedynym sposobem na powrót do domu okazało się ukończenie rozgrywki. Jednak aby tego dokonać, należało doskonale opanować zasady gry…
(źródło: www.teatrmaska.pl)

I tak w dniu 1 czerwca 2017r. w sali Orlen Południe 300 dzieci z młodszych klas wszystkich szkół z terenu gminy Jedlicze na zaproszenie Gminnego Oœśrodka Kultury w Jedliczu mogło poznać historię dziewczynki i jej przygód.

Interaktywny spektakl w prosty i atrakcyjny sposób uczy zasad bezpiecznego zachowania się w mieśœcie. Numery alarmowe, do kogo zwrócić się o pomoc w niebezpiecznych sytuacjach, jak przechodzić przez jezdnię i jak bezpiecznie jeźŸdzić w grupie rowerzystów – to tylko niektóre z licznych przydatnych informacji i reguł, których nauczą się mali widzowie. A wszystko to – dzięki konwencji gry i teatru lalek – w formie zabawy.

Mamy nadzieję, dzieci nie tylko dobrze bawiły się na spektaklu, ale również zapamiętały wszystkie zasady potrzebne do bezpiecznego poruszania się w mieście.

Życzymy wszystkim milusińskim samych dobrych ocen w szkole, uśœmiechu na twarzy oraz beztroskich wakacji!