DNI JEDLICZA 2019- ZAPOWIEDŹ

Burmistrz Gminy Jedlicze oraz Gminny Ośrodek Kultury w Jedliczu serdecznie zapraszają na największą imprezę plenerową w gminie Jedlicze. Dni Jedlicza 2019 odbędą się na Placu Targowym „Mój Rynek” przy ulicy Sienkiewicza w Jedliczu w dniach 6-7 lipca. Gwarantujemy wspaniałą zabawę, dobrą muzykę i wiele atrakcji dla wszystkich.

Pierwszego dnia na scenie zaprezentują się zespoły taneczne działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Jedliczu oraz Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jedliczu. Tego dnia zagrają Tacy Sami – pięciu  pozytywnych, profesjonalnych muzyków, którzy udzielają się w różnych  projektach muzycznych oraz zespół Masters. Imprezę zakończy dyskoteka pod gwiazdami.

W drugim dniu na scenie zagrają zespoły:
VAMOS– cover – band stworzony przez pięciu młodych, ambitnych, utalentowanych oraz pełnych energii muzyków. Ich największym celem jest to by muzyka, którą tworzą była profesjonalna i trafiała do serca każdego słuchacza. (źródło:https://www.facebook.com/zespolvamos/)

Kapela Podwórkowa „TANIE DRANIE”– działająca od roku przy Gminnym Ośrodku Kultury w Jedliczu pod kierownictwem Jana Radonia. Repertuar kapeli stanowią piosenki podwórkowe, biesiadne oraz utwory związane z folklorem miejskim. Ich występy spotykają się z żywiołową reakcją widzów.

ROBERTO ZUCARO– włoski muzyk, którego energetyczne koncerty, ogromny profesjonalizm oraz świetny kontakt z publicznością a także ponad dwudziestoletnie doświadczenie na scenie dają gwarancję udanej imprezy. (źródło: https://robertozucaro.com)

ZAMIESZAŃCY– zespół powstał w Wólce Bratkowskiej i przyjął nazwę grupy etnograficznej zamieszkującej niegdyś te tereny. Występ jest swego rodzaju opowieścią z krainy „Zamieszańców”.
To połączenie tradycyjnych rytmów Afryki Zachodniej z prawdziwymi melodiami i piosenkami śpiewanymi w oryginalnym języku „Zamieszańców”. Wokół tego zbudowane są aranżacje i improwizacje. Zespół używa instrumentów etnicznych – djembe, didgeridoo, dun dun, djabara, fujara, tamburyn, marakasy oraz trochę elektronicznych dźwięków.

KOZAK SYSTEM– ukraiński zespół muzyczny, który powstał w lutym 2012 roku z byłych członków grupy Hajdamaky. Muzykę zespołu określa się jako: rock, ska, punk, reggae, kozak-rock i tradycyjna muzyka ukraińska oraz bałkańska.

ZESPÓŁ KSU & MATRAGONA –  legendarny polski zespół punk-rockowy, który powstał w 1977 roku w Ustrzykach Dolnych. Zespół podczas swojej ponad 40-letniej działalności oficjalnie wydał 11 płyt.  Jedynym członkiem zespołu, który znajduje się w nim od jego założenia, jest Eugeniusz „Siczka” Olejarczyk. W Jedliczu zespół wystąpi ze wsparciem zespołu folkowego Matragona.

Imprezę zakończy pokaz sztucznych ogni.

Inne atrakcje:
Wesołe miasteczko, stoiska handlowe i gastronomiczne.

Do zobaczenia !

Patron medialny:

Przystąpienie do imprezy jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE na potrzeby imprezy jak również utrwalaniem wizerunku w postaci zdjęć oraz nagrań.  Administratorem Pani / Pana danych osobowych jest Gminny Ośrodek Kultury w Jedliczu z siedzibą w Jedliczu, ul. Tokarskich 22, 38 – 460 Jedlicze, tel. 13 43 520 81,  e – mail: gok@jedlicze.pl. Dane kontaktowe Inspektora Ochrony Danych Osobowych: tel. 13 43 520 81 mail:gok@jedlicze.pl