DNI JEDLICZA 2019

Za nami dwa dni wspólnej zabawy, różnorodnej muzyki i niezapomnianych wrażeń.
Dni Jedlicza 2019 rozpoczęły się od występów zespołów tanecznych działających przy Gminnym Ośrodku Kultury i Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jedliczu. Biedroneczki, Roztańczona Paczka, Szasse, Mini Iskierki i Iskierki wspaniale zaprezentowały się na scenie, wzbudzając podziw wśród zgromadzonej publiczności.


Tego dnia królowała muzyka disco polo. Na scenie pojawił się zespół Hit Boyz z Kielc, który zaprezentował największe przeboje polskiej muzyki tanecznej. Gwiazdą sobotniego wieczoru był zespół Masters, znany z hitu „Żono Moja”. Zespołowi towarzyszyły dziewczyny z zespołu Szasse, które świetnie poradziły sobie z tak niecodziennym wyzwaniem. Wokalista i lider zespołu Paweł Jasionowski do wykonania ostatniego utworu zaprosił również na scenę chętne osoby z publiczności.


Po zakończeniu koncertu rozpoczęła się dyskoteka, która także cieszyła się dużą frekwencją, nie tylko wśród młodych osób.
W niedzielę na scenie, jako pierwszy pojawił się zespół Vamos, cover – band stworzony przez pięciu młodych, ambitnych, utalentowanych oraz pełnych energii muzyków.


Następnie zabrzmiały piosenki podwórkowe i biesiadne w wykonaniu kapeli podwórkowej Tanie Dranie działającej przy GOK.

W świat włoskiej muzyki rozrywkowej wprowadził publiczność muzyk Roberto Zucaro. W jego wykonaniu można było posłuchać słynnych przebojów gorącej Italii takich jak: „Felicita”, „Susanna”, „Ci Sara”, „Volare”, „Mamma Maria” itd…


Kolejnym zespołem, który tego dnia pojawił się na scenie był ukraiński zespół Kozak System– muzyczny wulkan energii o unikalnym obliczu – połączenie ukraińskiej i bałkańskiej muzyki. Potężna dawka pozytywnej energii , fantastyczny kontakt z publicznością, porywające występy solowe muzyków to wszystko złożyło się na niezapomniany obraz sceniczny.


Tego dnia wielu fanów mocniejszych dźwięków czekało na występ legendy polskiego punk rocka zespołu KSU. W Jedliczu zespół wystąpił ze wsparciem zespołu folkowego Matragona. Na koncercie zjawiło się kilka pokoleń fanów. Zespół zagrał swoje najlepsze numery, które echem roznosiły się po mieście.

Dni Jedlicza zakończył widowiskowy pokaz sztucznych ogni oraz występ grupy Zamieszańcy, która zaprezentowała muzykę, z regionu, który kiedyś zasiedlony był rusińską ludnością zwaną Zamieszańcami.


Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy byli zaangażowani w organizację i obsługę imprezy oraz zapewnienie bezpieczeństwa: strażakom z jednostek OSP Gminy Jedlicze, służbom medycznym, Jedlickiemu Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, Policji, Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Jaszczwi, Gminnemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Jedliczu, a także sponsorom: firmie Splast sp. z o.o, ORLEN Południe, Bankowi Spółdzielczemu w Rymanowie, Zamex Krosno oraz wszystkim, którzy medialnie przyczynili się do promocji tego wydarzenia.