DNI JEDLICZA 2018

W dniach 7 i 8 lipca br. na Stadionie ZKS Nafty Splast w Jedliczu odbyła się największa impreza plenerowa w naszej gminie – Dni Jedlicza. Wspaniała zabawa, liczne atrakcje dla dzieci, koncerty gwiazd i piękna pogoda sprawiły, że tłumy mieszkańców Jedlicza i okolic zdecydowało się spędzić weekend w naszym mieście.
W sobotę tradycyjnie w ramach obchodów Dni Jedlicza odbył się Piłkarski Turniej Oldbojów o Puchar Burmistrza Gminy Jedlicze. Na murawę wybiegli piłkarze drużyn z Potoka, Krosna, Dobieszyna i Jedlicza. Najlepsi okazali się zawodnicy Nafty Splast Jedlicze, którzy w finale pokonali OKS Guzikówkę. Kolejne miejsca zajęli Victoria Dobieszyn, Nurt Potok.


W pierwszym dniu imprezy królowała muzyka disco polo. Na scenie pojawili się tacy wykonawcy jak: Rompey, Diadem, Mario, LIILI i Spontan. Niekwestionowaną gwiazdą sobotniego wieczoru był zespół Weekend, twórcy hitu „Ona tańczy dla mnie”.

Wieczór zakończyła dyskoteka, podczas której Dj Qba zagrzewał do wspólnej zabawy przy najnowszych przebojach.
W drugim dniu imprezy od wczesnych godzin porannych nad zalewem Chlebianka odbywały się zawody wędkarskie, które w kategorii juniorów wygrała Milena Głuszczyńska, a zwycięzcą w kategorii seniorów został Jacek Warżołek. Na stadionie można było spróbować swych sił w strzelaniu z łuku podczas turnieju łuczniczego.


Jako pierwsze na scenie zaprezentowały się zespoły taneczne działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Jedliczu oraz Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji.Część koncertową otworzył zespół Postman z Polkowic naśladujący słynnych Beatelsów. Swoje show opracowali do perfekcji, ubrani w garnitury z lat 60-tych, buty prosto z Liverpoolu. Następnie zaprezentował się olsztyński zespół Horpyna grający folk-rock okraszony własnymi kompozycjami.
Tego dnia gwiazdą wieczoru był legendarny zespół polskiej muzyki rockowej i bluesowej- Dżem. Koncert przyciągnął tłumy fanów. Brawom i bisom nie było końca.


Drugi dzień zakończyła również dyskoteka pod gwiazdami.


Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy byli zaangażowani w organizację i obsługę imprezy oraz zapewnienie bezpieczeństwa: zarządowi klubu Nafta Splast za udostępnienie terenu, strażakom z jednostek OSP Gminy Jedlicze, służbom medycznym, Jedlickiemu Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, Policji, Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Żarnowcu, Gminnemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Jedliczu, a także sponsorom: firmie Splast sp. z o.o ,ORLEN Południe oraz Pro- Invest.