DNI JEDLICZA 2017- zapowiedź

Z przyjemnością informujemy, że  8-9 lipca po raz kolejny na jedlickim stadionie odbędzie się impreza kulturalna  „Dni Jedlicza”. Chcielibyśmy uczynić z tego wydarzenia wielkie święto naszej lokalnej społeczności i zapewnić wszystkim jak najwięcej atrakcji.

Koncertowy program imprezy przedstawia się następująco:

SOBOTA 8 lipca 2017 r.

 FORYŚ BAND

Zespół powstał w 2005 roku. Założył go członek pop-rockowej grupy LOMBARD. Zespół specjalizuje się w muzyce rockowej i rock’n’rollowo-blues’owej grając we własnej aranżacji znane i lubiane przeboje lat 60-tych, sławnych na całym świecie zespołów rockowych, jak THE ROLLING STONES, CREEDENCE CLEARWATHER, REVIVAL oraz własne kompozycje.

Zespół wraz ze Zbigniewem Forysiem tworzą muzycy z doświadczeniem estradowym. Zespół koncertuje z wielkim powodzeniem w wielu miastach na imprezach plenerowych i salach koncertowych. Koncerty grane są profesjonalnie i z wielkim entuzjazmem przyjmowane przez publiczność w każdym wieku. Muzyka, jaką preferuje ZBIGNIEW FORYŚ BAND doskonale mieści się w kanonach każdej małej czy dużej imprezy estradowej.(źródło:www.zbigniewforysband.pl)

JACEK DEWÓDZKI & REWOLUCJA
Jacek Dewódzki
Muzyk, gitarzysta, wokalista, kompozytor, autor tekstów znanych przebojów zespołów Dżem, Patchwork, Revolucja.
W swoim dorobku ma kilkanaście płyt solowych z różnymi grupami. Najbardziej znane z nich to „Dżem w Operze”, „Koncert Pamięci Pawła Bergera”, „Koncert dla Jacka Karczmarskiego”, „Kocham piwo” z Big Cyc itd.
Współpracował z zespołami: Oddział Zamknięty, Gang Olesna, Martyna Jakubowicz, Siódma Trąba, Wawele, Kaja Karaplios, Brathanki, Yednoo.
Brał także udział w wielu innych przedsięwzięciach muzycznych, takich jak: Dzień Kotana, Przystanek Woodstock, WOŚP, Inwazja Mocy, Pomarańczowa Rewolucja, festiwalach: Tyski, w Węgorzewie, Opolu, Sopocie, Rock Autostrada oraz nagrał soundtrack do filmu Jacka Bromskiego „To ja złodziej”.
Organizował i prowadził studenckie warsztaty muzyczne PKS w Krakowie i Młode Wilki w Warszawie, festiwal Song of Songs.
Aktualnie jest liderem znanej krakowskiej undergroundowej formacji Jacek Dewódzki & REVOLUCJA, występuje też w składzie Jacek & Placek – bardzo cenionym na spotkaniach eventowych. (źródło:www.pl-pl.facebook.com/pg/Jacek.Dewodzki/about/?ref=page_internal)


ENEJ

Tego zespołu chyba nikomu nie trzeba przedstawiać.

ENEJ to polski zespół rockowo-folkowy założony w 2002 roku w Olsztynie przez braci Piotra i Pawła Sołoducha oraz ich przyjaciela Łukasza Kojrysa (obecnego managera zespołu). Nazwa zespołu pochodzi od imienia głównego bohatera „Eneidy” Iwana Kotlarewskiego, która jest jednym z najważniejszych dzieł literatury ukraińskiej, a Enej -główny bohater – to wesoły Kozak podróżujący po świecie. Zainteresowania muzyką folkową, szczególnie ukraińską, miały źródło w pochodzeniu członków zespołu – rodzina braci Sołoducha ma korzenie ukraińskie, natomiast Mirosław Ortyński urodził się we Lwowie. Pozostali członkowie zespołu to Polacy, co czyni grupę różnorodną kulturowo. Jednak to właśnie ukraińskość i muzyka tradycyjna grana na ludowych instrumentach zdominowała pierwszy okres historii zespołu. W międzyczasie dochodziło do wielu zmian personalnych, pojawiali się nowi muzycy, przybywało instrumentów, zmieniał się charakter wykonywanej muzyki, zespołowi coraz bliżej było do obrazu znanego szerokiej publiczności.

Obecnie ENEJ prowadzi intensywną działalność koncertową niezmiennie ciesząc się popularnością w każdym miejscu do którego podróżuje.

Obecny skład zespołu:

Piotr (Lolek) Sołoducha – vocal, akordeon
Mirosław (Mynio) Ortyński – gitara basowa, vocal
Paweł (Bolek) Sołoducha – instrumenty perkusyjne
Jacek( Jaca) Grygorowicz – gitara elektryczna
Damian (Pinki) Pinkowski- saksofon
Kuba (Czaplay) Czaplejewicz- puzon
Łukasz (Długi) Przyborowski- trąbka
Kornel Kondrak- perkusja

źródło: (www.enej.pl)

NIEDZIELA 9 lipca 2017 r. –  Gala Disco Polo

Kamil Kevin Suski
Kamil pochodzi z Przybówki koło Krosna. Od kilku miesięcy zajmuje się muzyką taneczną. Twórca piosenek:”Dam po ślubie ” i „Erotyczna Angelika”.

Zespół ROMPEY

ROMPEY – zespół grający muzykę disco polo. Tworzony Przez Marcina Rąpałę (lidera zespołu, wokalistę, twórcę tekstów) oraz Tomasza Krupę (DJ Bello), który jest showmanem w zespole. ROMPEY – twórca hitu „Passerati (Passat w TDI), który ma już ponad cztery miliony odsłon. Zespół na swoim koncie ma także singiel „Mała, Ty już nie pij”, który podobnie jak poprzedni odsłonięto ponad osiem milionów razy w serwisie YouTube.
(źródło: www.polotv.pl/muzyka/gwiazdy/rompey-59280)

Zespół GROOVINSCY
Grupa powstała latem 2005 roku, ale założyciele zespołu (Jasio Ciereszyński, Zbyszek Mazur i Wojtek “Fragles” Krężałek) muzykowali ze sobą od ładnych kilkunastu lat. Dołączył do nich saksofonista Błażej Ziemiański (uzdolniony i znany nawet w innych czasoprzestrzeniach). Po rocznym flircie z basistą Adamem Melerem (pozdro) na stałe zagościł (mamy nadzieję) nowy basista Janusz “Młodzian” Chmielewski. I tak połączyła nas miłość do muzyki i wstręt do prohibicji 🙂 Do tej pory zagraliśmy kilkadziesiąt imprez i koncertów, w których zawsze dajemy z siebie 100% masy muzycznej.(źródło: www.groovinscy.pl)

Kapela RoY

Kapela RoY to zespół muzyczny działający od kilku lat na terenie Tymbarku i Limanowej. Jego skład tworzą młodzi i ambitni ludzie. Średnia wieku kapeli to około 20 lat. Połączeni miłością do muzyki chcemy wciąż udoskonalić swój warsztat, by dostarczyć naszym słuchaczom niezapomnianych wrażeń. Naszym największym jak do tej pory sukcesem jest uczestnictwo w programie „Must Be The Music” emitowanym przez telewizje POLSAT. Spośród 20 tys. uczestników zajęliśmy 11 miejsce i w konsekwencji skończyliśmy program w półfinale na pierwszym miejscu. Udział w „Must Be The Music” przyniósł nam nie tylko większe zainteresowanie ze strony słuchaczy, ale także jest dla nas potwierdzeniem, że to co robimy podoba się widzom i słuchaczom.(źródło: ww.kapelaroy.pl)

 

CZADOMAN

Czadoman – twarz wsółczesnej polskiej muzyki disco polo i jedna z największych i najpopularniejszych gwiazd tego gatunku. Odpowiedzialny za takie hity jak „Ruda tańczy jak szalona” i „Chodź na kolana”.

Pod artystycznym pseudonimem kryje się  Paweł Dudek – polski wokalista, który ma na swoim koncie sporo muzycznego doświadczenia i kilka prób związanych z najróżniejszymi gatunkami muzycznymi.

Imprezy towarzyszące:
7  lipca godz. 18.00- Wernisaż Rzeźby Jana Gajdy (Szkoła Ludowa w Żarnowcu)

8- 9 lipca godz.9.00 Otwarty Turniej Tenisa Ziemnego (korty GOSIR Jedlicze)

8 lipca godz. 9.30 Turniej Piłki Plażowej (GOSIR Jedlicze)

8 lipca godz. 13.00  Piłkarski Turniej Oldbojów (Stadion Nafta Splast Jedlicze) 

9 lipca godz. 7.30 Zawody Wędkarskie ( Zalew Chlebianka)

9 lipca godz. 15.00 Pokazy i Turniej Łuczniczy dla wszystkich dzieci (Stadion Nafty Splast Jedlicze)

Inne atrakcje:
Mega wesołe miasteczko, stoiska handlowe i gastronomiczne, zabawy i konkursy dla dzieci.